Animatsioonikursus täiskasvanutele

100 

Täiskasvanute sissejuhataval animatsioonikursusel tutvutakse erinevate animatsioonitehnikatega, õpime kasutama professionaalseid töövahendeid ja nutiseadme äppi.

5 laos

Kirjeldus

Animatsioonitehnikaid tutvustav lühikursus täiskasvanutele annab võimaluse ise läbi proovida ja saada algteadmised erinevatest animatsiooni liikidest. Iga animatisoonitehnikaga käib kaasas ka põgus filmi valmimisetappide läbimine: idee, materjalide teostus,  animeerimine (ajastamine), monteerimine, helindamine ja failide eksportimine. Osalejal valmib nn visandiplokk animatsiooniklippidega, katsetustega. Kursus on tööprotsessikeskne, kus eesmärgiks on praktiline läbikatsetamine. Kursusel osaleja saab ettekujutuse animatsiooni põhimõtetest, valmimisviisidest ja võimalustest.

1. tund – lamenukk 2D Sissejuhatus animatsiooni maailma. Tuvume kahemõõtmelise animatsiooni põhimõtete, võtete ja erisustega. Katsetame erinevate materjalide ja tehnikatega. Karakteri ja taustade kujundus, kihiline ülesehitus ja moodulnuku meisterdamine. Tegelase animerimine, monteerimine.

2. tund – joonisfilm Tutvume joonisfilmi olemuse ja võtetega, teeme läbi klassikalise joonisfilmi katsetused. Lihtsa liikumise animeerimine, mille kaudu mõista animatsiooni olemust (panna tegelane liikuma 15-25 pildiga kasutades kordamise võtet, muutes tegelase asendit igal pildil soovitud suunas), sh liikumistsüklite harjutused, metamorfoos, gif, rotoskoop. Proovime nii digitaalset kui ka paberil animeerimist.

3. tund – kolmemõõtmeline animatsioon greenscreeniga Tutvume ruumilse/kolmemõõtmelise animatsiooni võtete ja nippidega. Katsetused objekti animatsiooni või plastiliiniga, võimalus animeerida nukufilmi nukku. Animeerime tegelast rohelisel taustal, et monteerimisel lisada soovitud taustapilt. Selles etapis tutvume mõistetega: staatika, kiirendus, aeglustus; kaamera, valgus ja valgustamine; valguse omadused ja tähtsus. Valminud klippide monteerimine, helindamine ja vaatamine.

4. tund – nutiseadmega animeerimine Katsetame erinevaid nutirakendusi animatsiooni loomiseks. Stop Motion studio, Kinemaster, Flipaclip. Vaateme telefoni kui kompaktset animatsiooni stuudiot, kus on ühendatud kaamera, valgustus, monteerimisprogramm, helindamine ja video jagamine. Tuvume ka erinevate nutiseadmete statiivide ja hoidjatega ning võttekoha ettevalmistuse nippidega.

Kursuse igapäevane töö toimub stuudio tehnika ja tarkvaraga. Kui kavas on töö nutiseadme (mobiiltelefon, tahvelarvuti) vabavaraprogrammidega, kasutatakse õpilase isiklikke nutiseadmeid.

Programmidest kasutame pildistamiseks Canon Eos Utility, monteerimiseks Adobe Premiere Elements 11 ja Dragonframe, fototöötluseks Photoshop Cs5. Lisaks mitmeid vabavaraprogramme digitaalseks joonistamiseks, animeerimiseks, 3D modelleerimiseks ning nutitelefone, tahvelarvuteid koos järgmiste vabavaraliste rakendustega: Stop Motion Studio, Kinemaster, Flipaclip. Pildistame Canon peegelkaameratega ja monteerime Windows operatsioonisüsteemis Dell sülearvutitega.

Kursus on registreeritud EHISes, täiskasvanuhariduse maj.tegevuse teade nr 207399