Joonisfilmi kursus

120 

Tutvume joonisfilmi olemuse ja võtetega, teeme läbi klassikalise joonisfilmi katsetused.

12 laos

Kirjeldus

Animatsioonitehnikaid tutvustav lühikursus täiskasvanutele annab võimaluse ise läbi proovida ja saada algteadmised erinevatest animatsiooni liikidest. Iga animatisoonitehnikaga käib kaasas ka põgus filmi valmimisetappide läbimine: idee, materjalide teostus,  animeerimine (ajastamine), monteerimine, helindamine ja failide eksportimine. Osalejal valmib nn visandiplokk animatsiooniklippidega, katsetustega. Kursus on tööprotsessikeskne, kus eesmärgiks on praktiline läbikatsetamine. Kursusel osaleja saab ettekujutuse animatsiooni põhimõtetest, valmimisviisidest ja võimalustest.


Joonisfilm Tutvume joonisfilmi olemuse ja võtetega, teeme läbi klassikalise joonisfilmi katsetused. Lihtsa liikumise animeerimine, mille kaudu mõista animatsiooni olemust (panna tegelane liikuma 15-25 pildiga kasutades kordamise võtet, muutes tegelase asendit igal pildil soovitud suunas), sh liikumistsüklite harjutused, metamorfoos, gif, rotoskoop. Proovime nii digitaalset kui ka paberil animeerimist.Kursuse igapäevane töö toimub stuudio tehnika ja tarkvaraga. Kui kavas on töö nutiseadme (mobiiltelefon, tahvelarvuti) vabavaraprogrammidega, kasutatakse õpilase isiklikke nutiseadmeid.

Programmidest kasutame pildistamiseks Canon Eos Utility, monteerimiseks Adobe Premiere Elements 11 ja Dragonframe, fototöötluseks Photoshop Cs5. Lisaks mitmeid vabavaraprogramme digitaalseks joonistamiseks, animeerimiseks, 3D modelleerimiseks ning nutitelefone, tahvelarvuteid koos järgmiste vabavaraliste rakendustega: Stop Motion Studio, Kinemaster, Flipaclip. Pildistame Canon peegelkaameratega ja monteerime Windows operatsioonisüsteemis Dell sülearvutitega.