Kes me oleme

Oleme Eestis esimene ja seni suurim õpikeskkond, mis on loodud animatsiooni huvihariduse süvendatud omandamiseks. MTÜ Nukufilmi Lastestuudio Animakoolil on 20-aastane animatsiooni õpetamise kogemus. Meie juurde on oodatud lapsed, noored ja täiskasvanud.

Animakoolis õpib igal aastal ligi 100 huvikooli õpilast ning umbes 4000 animatsioonihuvilist last ja täiskasvanut osalevad erinevatel lühikursustel, töötubades, sünnipäevadel, meeskonnakoolitustel ja üritustel.

Animakooli põhijuhendajatel on kõigil animatsiooniharidus Eesti Kunstiakadeemiast. Lisaks sellele oleme ennast täiendanud nii pedagoogika, andragoogika ja ka sotsiaalsete erivajaduste teemadel. Pidevalt õpime juurde uusi animatsioonivõimalusi ja avastame uusi tehnilisi lahendusi. Meile meeldib animatsiooni maailma võimalusi teistega jagada, aga ka ise õppida!

MTÜ Nukufilmi Lastestuudio juhatusse kuuluvad Mait Laas ja Ruth-Helene Melioranski.

Animakooli tegevjuht on Lia Liin.

Meeskond

Huvikoolis tegutsevad 3 põhijuhendajat. Töötubade juhendamisel on neile lisaks tegutsemas  mitmeid teisi toredaid inimesi.

SONDRA LAMPMANN

Põhijuhendaja

Sondra on 2006. aastal omandanud Tallinna Ülikoolis kunstiõpetaja eriala ja 2009. aastal täiendas ta seda Eesti Kunstiakadeemias animatsiooniõpingutega magistri tasemel. Sondra on Animakooli ja MTÜ Nukufilmi Lastestuudioga olnud 2003. aastast ehk peaaegu algusest peale ja löönud kaasa kõikides meie erinevates tegemistes ning aitab uusi põnevaid asju välja mõelda.

“Olen kõikvõimaliku kunsti ja nokitsemise vastu huvi tundnud juba lapsest saati ning kunstikoolides ja ringides käimine oli elu loomulik osa. Sujuvalt on huvihariduse tee jätkunud tänaseni ning justkui olengi õppimise ja õpetamise protsessi sees kasvanud. Lisaks väga erinevatele kunstilistele ja tehnilistele võimalustele, meeldib mulle animatiooni juures illusioon, et saab nii kaua, kui tahad, ise lapseks jääda.”

ERIK ALUNURM

Põhijuhendaja

Erik alustas Eesti Kunstiakadeemias õpinguid lavakujunduse erialal, aga lõpetas siiski animatsiooni eriala bakalaureuse ning on nüüd magistriõpingute lõpusirgel. Animakoolis on Erik juhendanud erinevaid kursuseid ja töötube alates 2006. aastast.

“Mulle meeldivad hobid ja inimesed kes nendega tegelevad. Ja mulle meeldib, et minu töö on minu ja teiste hobi, nii ei tundu see endale ka tööna. Animatsiooni juures meeldib mulle, et saab olla nii kosmonaut kui rockstaar. Animakoolis õpetan just seepärast, et siin säilib võimalus ise koguaeg juurde õppida.”

LIIS LIGNELL

Põhijuhendaja

Liis lõpetas 2018 Eesti Kunstiakadeemias animatsiooni eriala bakalaureuse õppe ja jätkab õpinguid magistratuuris. Varem on ta õppinud ka Tallinna Ülikoolis kultuuriteooriat. Animakoolis on Liis kaasa teinud alates 2017. aastast. Liis juhendab huvikooli Gammade kursust ja lööb kaasa lühikursuste ja töötubade läbiviimises. Animakooli tegemistele lisaks on Liis tihti kaasatud erinevate animatsioonide produktsioonis ja loomulikult loob ta ka enda autorifilme.

“Animatsiooni puhul meeldib mulle kõige enam see, et animatsioon annab võimaluse luua uusi maailmu, kus kõik on võimalik.”