Lühikursused

Täiskasvanute kursused

Multifilm – mitte ainult lastele!
Täiskasvanute animatsioonikursused tulevad taas sügisel, jälgige infot siin ja meie sotsiaalmeedias.

Küsimuste korral võta meiega ühendust: info@animakool.ee
või helista: +372 5303 7660

Koolitustel osalemise üldised tingimused

Animatsioonikursus täiskasvanutele
Täiskasvanute sissejuhataval animatsioonikursusel tutvutakse erinevate animatsioonitehnikatega, õpime kasutama professionaalseid töövahendeid ja nutiseadme äppi.
Animatsioonitehnikaid tutvustav lühikursus täiskasvanutele annab võimaluse ise läbi proovida ja saada algteadmised erinevatest animatsiooni liikidest. Iga animatisoonitehnikaga käib kaasas ka põgus filmi valmimisetappide läbimine: idee, materjalide teostus,  animeerimine (ajastamine), monteerimine, helindamine ja failide eksportimine. Osalejal valmib nn visandiplokk animatsiooniklippidega, katsetustega. Kursus on tööprotsessikeskne, kus eesmärgiks on praktiline läbikatsetamine. Kursusel osaleja saab ettekujutuse animatsiooni põhimõtetest, valmimisviisidest ja võimalustest.
1. tund – lamenukk 2D Sissejuhatus animatsiooni maailma. Tuvume kahemõõtmelise animatsiooni põhimõtete, võtete ja erisustega. Katsetame erinevate materjalide ja tehnikatega. Karakteri ja taustade kujundus, kihiline ülesehitus ja moodulnuku meisterdamine. Tegelase animerimine, monteerimine. 2. tund – joonisfilm Tutvume joonisfilmi olemuse ja võtetega, teeme läbi klassikalise joonisfilmi katsetused. Lihtsa liikumise animeerimine, mille kaudu mõista animatsiooni olemust (panna tegelane liikuma 15-25 pildiga kasutades kordamise võtet, muutes tegelase asendit igal pildil soovitud suunas), sh liikumistsüklite harjutused, metamorfoos, gif, rotoskoop. Proovime nii digitaalset kui ka paberil animeerimist. 3. tund – kolmemõõtmeline animatsioon greenscreeniga Tutvume ruumilse/kolmemõõtmelise animatsiooni võtete ja nippidega. Katsetused objekti animatsiooni või plastiliiniga, võimalus animeerida nukufilmi nukku. Animeerime tegelast rohelisel taustal, et monteerimisel lisada soovitud taustapilt. Selles etapis tutvume mõistetega: staatika, kiirendus, aeglustus; kaamera, valgus ja valgustamine; valguse omadused ja tähtsus. Valminud klippide monteerimine, helindamine ja vaatamine. 4. tund – nutiseadmega animeerimine Katsetame erinevaid nutirakendusi animatsiooni loomiseks. Stop Motion studio, Kinemaster, Flipaclip. Vaateme telefoni kui kompaktset animatsiooni stuudiot, kus on ühendatud kaamera, valgustus, monteerimisprogramm, helindamine ja video jagamine. Tuvume ka erinevate nutiseadmete statiivide ja hoidjatega ning võttekoha ettevalmistuse nippidega. Kursuse igapäevane töö toimub stuudio tehnika ja tarkvaraga. Kui kavas on töö nutiseadme (mobiiltelefon, tahvelarvuti) vabavaraprogrammidega, kasutatakse õpilase isiklikke nutiseadmeid. Programmidest kasutame pildistamiseks Canon Eos Utility, monteerimiseks Adobe Premiere Elements 11 ja Dragonframe, fototöötluseks Photoshop Cs5. Lisaks mitmeid vabavaraprogramme digitaalseks joonistamiseks, animeerimiseks, 3D modelleerimiseks ning nutitelefone, tahvelarvuteid koos järgmiste vabavaraliste rakendustega: Stop Motion Studio, Kinemaster, Flipaclip. Pildistame Canon peegelkaameratega ja monteerime Windows operatsioonisüsteemis Dell sülearvutitega.
Kursus on registreeritud EHISes, täiskasvanuhariduse maj.tegevuse teade nr 207399
Info
Kursust viib läbi Nukufilmi Lastestuudio juhendaja Erik Alunurm (meie juhendajatega saab tutvuda siin). Kursuse maht kokku 8 tundi / 10,7 akadeemilist tundi. Hinna sees materjal ja töövahendid, sealhulgas vajaliku tehnika ning tarkvara kasutus. Tunnid toimuvad neljapäeviti, 5.05, 12.05, 19.05 ja 26.05, kell 18:00-20:00.
3D Modelleerimise kursus Blender programmiga
Käesolev kursus on hea sissejuhatus 3D maailma ehk digitaalsete kujutiste modelleerimisse. Kursus annab ülevaate, kuidas ehitada 3D keskkonda, modelleerida tegelaskuju ja objekte ning need liikuma panna.
Blender on vabavaraline arvutiprogramm, mis töötab nii Windowsis kui ka Mac’iga. Blender annab väga palju võimalusi modelleerimiseks, tekstuurimiseks, animeerimiseks, arvutimängude loomiseks ja programmeerimiseks. Kuna oleme animatsioonikool, siis käesoleval kursusel on eelkõige fookuses just Blenderi võimalused animatsioonide loomiseks. Samas annab see kursus üldised teadmised 3D vallas, mida hiljeb saab enda soovitud suunal edasi arendada (ruumikujundus, mudelite loomine ja liigutamine ning palju muud).
Tundide sisukirjeldus: 1. tund – tutvumine programmiga, tööriistade ja shortcut’idega; objektide loomine erinevate võtetega. 2. tund – ruumi/keskkonna loomine. 3. tund – tegelaskuju modelleerimine. 4. tund – värvimise ja tekstuuride lisamise võimalused. 5. ja 6. tund – animeerimine, objekti liikuma panemine. 7. ja 8. tund – lihtsama arvutimängu programmeerimine.
! Kui oled varem Blender programmi kasutanud, aga tahaksid osa võtta ühest või mitmest kursuse tunnist eraldi – kirjuta info@animakool.ee
Info
Kursust viib läbi Nukufilmi Lastestuudio juhendaja Erik Alunurm (meie juhendajatega saab tutvuda siin). Kursuse maht kokku 12 tundi / 16 akadeemilist tundi. Hinna sees materjal ja töövahendid, sealhulgas vajaliku tehnika ning tarkvara kasutus. Kursuse läbinule tunnistus. Tunnid toimuvad iganädalaselt 8 korral neljapäeviti, kell 18:00-19:30 alates 3. novembrist kuni 22. detsembrini.

Kui huvilisel on soov teostada ainult oma konkreetset filmiprojekti, mitte tutvuda kursusel käsitletava teemaga, siis on võimalik osaleda projektitundides.
Projektitund I toimub esmaspäeviti kell 18:30-19:30.

Huvi korral võtke ühendust: info@animakool.ee