fbpx
Lühikursused

Täiskasvanute kursused

Viime läbi kursuseid ka täiskasvanutele! Uued kursuste toimumisajad kuulutame välja septembris!

Lisainfo

Küsimuste korral võta meiega ühendust: info@animakool.ee
või helista: +372 5303 7660

Koolitustel osalemise üldised tingimused

Animatsioonikursus täiskasvanutele
Täiskasvanute sissejuhataval animatsioonikursusel tutvutakse erinevate animatsioonitehnikatega.
Iga animatisoonitehnikaga käib kaasas ka filmivalmimise etappide läbimine: idee, materjalide teostus, animeerimine (ajastamine), monteerimine, helindamine ja failide eksportimine. Põhirõhk on erinevate animatsioonitehnikate läbikatsetamisel ja osaleja praktilisel kogemusel, kuidas klassikalise animatsiooni võtteid filmi- ja meediakunstis rakendatakse. Osalejal valmib nn visandiplokk valmis animatsiooniklippidega ja katsetustega. Kursus on tööprotsessikeskne, kus eesmärgiks on praktiline läbikatsetamine. Eelnev kogemus filmi või animatsioonikogemus pole vajalik, kuna tegemist on eelkõige sissejuhatava ja ülevaatliku kursusega. Eelduseks on siiski baasteadmised arvuti- ja Interneti ning nutiseadmete kasutamisest; kasuks tuleb ka inglise keele oskus (kursusel kasutatakse inglisekeelseid keskkondi, otsitakse erinevaid uusi keskkondi ja katsetatakse neid). Igapäevane töö toimub stuudio tehnika ja tarkvaraga. Kui kavas on töö vabavaraprogrammidega, võib õpilane tunnis kasutada oma arvutit. Programmidest kasutamne pildistamiseks Canon Eos Utility, monteerimiseks Adobe Premiere Elements 11 ja Dragonframe, fototöötluseks Photoshop Cs5. Lisaks mitmeid vabavaraprogramme digitaalseks joonistamiseks, animeerimiseks, 3D modelleerimiseks ning nutitelefone, tahvelarvuteid erinevate appide jaoks. Pildistame Canon peegelkaameratega ja monteerime Windows operatsioonisüsteemis Dell sülearvutitega.
Info
Kursust viib läbi Nukufilmi Lastestuudio juhendaja Erik Alunurm (meie juhendajatega saab tutvuda siin). Kursuse maht kokku 8 tundi / 10,7 akadeemilist tundi. Hinna sees materjal ja töövahendid, sealhulgas vajaliku tehnika ning tarkvara kasutus. Tunnid toimuvad neljapäeviti, 14.10, 21.10, 4.11 ja 11.11, kell 18:00-20:00.
3D Modelleerimise kursus Blender programmiga
Käesolev kursus on hea sissejuhatus 3D maailma ehk digitaalsete kujutiste modelleerimisse. Kursus annab ülevaate, kuidas ehitada 3D keskkonda, modelleerida tegelaskuju ja objekte ning need liikuma panna.
Blender on vabavaraline arvutiprogramm, mis töötab nii Windowsis kui ka Mac’iga. Blender annab väga palju võimalusi modelleerimiseks, tekstuurimiseks, animeerimiseks, arvutimängude loomiseks ja programmeerimiseks. Kuna oleme animatsioonikool, siis käesoleval kursusel on eelkõige fookuses just Blenderi võimalused animatsioonide loomiseks. Samas annab see kursus üldised teadmised 3D vallas, mida hiljeb saab enda soovitud suunal edasi arendada (ruumikujundus, mudelite loomine ja liigutamine ning palju muud).
Tundide sisukirjeldus: 1. tund – tutvumine programmiga, tööriistade ja shortcut’idega; objektide loomine erinevate võtetega. 2. tund – ruumi/keskkonna loomine. 3. tund – tegelaskuju modelleerimine. 4. tund – värvimise ja tekstuuride lisamise võimalused. 5. ja 6. tund – animeerimine, objekti liikuma panemine. 7. ja 8. tund – lihtsama arvutimängu programmeerimine.
! Kui oled varem Blender programmi kasutanud, aga tahaksid osa võtta ühest või mitmest kursuse tunnist eraldi – kirjuta info@animakool.ee
Kursuse on registreeritud EHISes, täiskasvanuhariduse maj.tegevuse teade nr 207399.
Info
Kursust viib läbi Nukufilmi Lastestuudio juhendaja Erik Alunurm (meie juhendajatega saab tutvuda siin). Kursuse maht kokku 12 tundi / 16 akadeemilist tundi. Hinna sees materjal ja töövahendid, sealhulgas vajaliku tehnika ning tarkvara kasutus. Kursuse läbinule tunnistus. Tunnid toimuvad iganädalaselt 8 korral neljapäeviti, kell 18:00-19:30 alates 7. märtsist kuni 2. maini (tundi ei toimu 25. aprillil).

Kui huvilisel on soov teostada ainult oma konkreetset filmiprojekti, mitte tutvuda kursusel käsitletava teemaga, siis on võimalik osaleda projektitundides.
Projektitund I toimub esmaspäeviti kell 18:30-19:30.

Huvi korral võtke ühendust: info@animakool.ee