Sissejuhatav animatsioonikoolitus õpetajatele
Koolitus annab õpetajatele hea ülevaate animatsioonist, erinevatest animatsiooni tehnikatest ja oskused animatsiooni lõimimiseks õppetundidesse. Koolituse käigus saab teoreetilise ülevaate filmikeelest ja praktiliste ülesannete käigus ülevaate joonisfilmi, lamenuku, piksillatsiooni ja nukufilmi tehnikatest. Koolitusel tutvustame ja kasutame vabavaralisi programme ja nutiseadmeid – selliselt anname edasi teadmised, kuidas teha animatsioone olemasoleva tehnikaga ja lisakulutusi tegemata. Saadud teadmised on aluspõhjaks ka teiste programmide kasutamisel.
Koolituspäeva jooksul õpitakse tegema joonisfilmi gifi internetis ja meeskonnatööna lamenuku animatsiooni vabavaralise rakendusega (nutitelefonis või tahvelarvutis). Lisaks tutvustatakse erinevaid animatsiooni tegemiseks sobilikke vabavaraprogramme. Võimalusel tehakse ka väike piksillatsiooni katsetus. Lisaks erinevatele animatsioonitehnikatele õpime monteerimist, helindamist ja video eksportimist. Koolitusele ootame kõiki õpetajaid, kes soovivad oma ainetunde põnevamaks muuta. Osalemiseks ei ole vaja teadmisi animatsioonist, kuid eeldame esmast arvutioskust. Koolitusele on vaja kaasa võtta nutiseade (mobiiltelefon või tahvalarvuti). Koolituse jooksul tehtud animatsioonid saadetakse igale osalejale allalaetava lingina. Osalejatele väljastatakse koolituse lõpus tunnistus.